Žaidimas mafija - taisyklės

Kaip žaisti mafiją vakarėlyje?

Mafija yra vaidmenų žaidimas – intriguojantis ir šiek tiek nenuspėjamas. Kol vieni dalyviai yra taikūs miestelio gyventojai, kiti turi įsijausti į mafijos rolę. Ar atsiskleidęs šerifas yra tikrasis, ar vis dėlto tai apsimetęs mafijos bosas? Kurie dalyviai blefuoja ir mėgina pasėti abejonę tarp miestelio gyventojų? Toks yra žaidimas Mafija. Taisyklės yra pakankamai paprastos, tačiau žaidimo žavesys yra jo atmosfera ir profesionalus organizavimas.

Žaidimas Mafija: taisyklės, dalyviai, eiga

Žaidimo dalyviai siekia laimėti, t.y. miestelio gyventojai nori išsiaiškinti, kurie žaidėjai yra mafijos nariai, o mafijos kortą ištraukę dalyviai mėgina iš miestelio pašalinti visus gyventojus.

Žaidimo dalyviai

Viename žaidime dalyvauja žaidimo vedėjas ir dešimt žmonių: septyni iš jų yra miestelio gyventojai, o likę trys – mafijos grupuotės nariai. Kaip žaisti mafiją, kai esate miestelėnas, šerifas, gydytojas ar mafija?

miestelėnas – taikus miestelio gyventojas, kuris mėgina atspėti, kas iš prie stalo esančių žmonių yra mafijos narys. Miestelėnas stengiasi išlikti visą žaidimą, jis nenori būti „nušautas“ mafijos arba pašalintas iš žaidimo balsavimo metu. Šioje rolėje ypač lavinamas pastabumas, atmintis bei loginis mastymas.

šerifas – miestelio pareigūnas. Jis turi galią patikrinti, ar žaidimo dalyvis priklauso mafijai, ar ne. Naktį, kai miestelis miega, šerifas gali patikrinti vieną žaidėją, paklausti vedėjo, ar tas dalyvis yra miestelėnas ar mafija, ir vedėjas atskleidžia tikrinamo žaidėjo rolę. Žaidžiant su šerifo korta išmėginamos lyderystės savybės.

gydytojas – miestelio daktaras. Šis žaidėjas gali gydyti kitus dalyvius arba save, tačiau jis nežino, kurį žaidėją reikia gydyti, t.y. jis gali tik spėti, kuris dalyvis buvo nušautas. Jeigu gydytojas pasirenka gydyti ne tą žmogų, nušautasis yra pašalinamas iš žaidimo.

mafija – mafijos komandai priklausantis dalyvis, kuris kartu su kitu mafijos nariu ir mafijos donu kas naktį tariasi, kurį miestelėną pašalinti. Mafija stengiasi neišsiduoti miestelėnams ir nesukelti įtarimo, kad galėtų perimti miestelį į savo rankas. Šią kortą turintys žaidėjai pasitelkia taktinius gebėjimus, numato kelis žingsnius į priekį.

mafijos donas – mafijos vadeiva arba mafijos bosas. Kai mafijos nariai negali vieningai nuspręsti, kurį miestelėną pašalinti, mafijos donas turi lemiamą balsą. Kas naktį mafijos donas taip pat turi vieną spėjimą, kuris dalyvis yra šerifas.

Žaidimo eiga

 • Vedėjas sudeda kortas ant padėklo taip, kad nesimatytų jose pažymėtų rolių,
 • žaidėjai susėda prie stalo ratu ir kaukėmis užsidengia akis,
 • vedėjas stabteli prie kiekvieno ir leidžia jiems pasirinkti kortą. Žaidėjas įsimena savo rolę ir vėl užsidengia akis,
 • priskyrus roles, vedėjas paprašo mafijos nusiimti kaukes, susipažinti tarpusavyje ir vėl užsidėti kaukes,
 • vedėjas praneša, kad „atėjo rytas“ ir visi žaidėjai nusiima kaukes,
 • pirmojo rato metu, žaidėjai turi po vieną minutę pasisakyti, papasakoti, ką jie veikia miestelyje, sukurti savo istoriją. Kiti dalyviai tuo metu įdėmiai klausosi kalbančiojo, stebi jo kūno kalbą, balso tembro ir bando suprasti, ar žaidėjas sako tiesą – yra miestelėnas, ar meluoja – yra mafija.
 • visiems pakalbėjus, vedėjas praneša, kad miestelis užmiega, nubunda mafija,
 • mafija susitaria, kurį gyventoją nori pašalinti ir vėl užmiega,
 • nubunda gydytojas ir bando atspėti, ką šią naktį galėjo „šauti” mafija ir tokiu būdu pagydyti vieną gyventoją,
 • nubunda šerifas ir mėgina spėti, kuris dalyvis gali būti mafijos narys. Parodęs į pasirinktą dalyvį, šerifas turi sulaukti vedėjo atsakymo „taip“ arba „ne“,
 • į miestelį ateina rytas, vedėjas praneša, kad „šiąnakt mirė vienas miestelio gyventojas“, šis žaidėjas palieka žaidimą.
 • jeigu gydytojas pasirinko teisingai, vedėjas praneša, kad „šiąnakt miestelyje niekas nemirė, nes gydytojas pagydė, tai yra atspėjo į ką šovė mafija“, tuomet iš žaidimo niekas neiškrenta.
 • žaidėjai vėl kalba ratu, išsako savo mintis ir nurodo, kuriuos žaidėjus jie įtaria,
 • kai visi žaidėjai išsako savo mintis, pokalbiai baigiasi ir prasideda balsavimas,
 • vedėjas organizuoja balsavimą, kurio metu kiekvienas dalyvis balsuoja prieš įtartiną žaidėją, kuris jų manymu yra mafija ir turi palikti žaidimą,
 • daugiausiai balsų surinkęs dalyvis iškrenta iš  žaidimo.
 • vėl ateina „naktis”, atsibunda mafija ir žaidimo eiga kartojasi. Žaidimas tęsiasi tol, kol žaidime nebelieka nė vieno mafijos nario, tuomet skelbiama miesto pergalė, arba lygus skaičius mafijos ir miestelėnų, tuomet skelbiama mafijos pergalė.

Čia nurodytos taisyklės yra standartinės, tačiau žaidimo variantų gali būti daug, žaidimo vedėjai pritaiko taisykles pagal žaidėjų poreikius. Mes rekomenduojame, kad kiekvieno rato metu žaidėjai kalbėtų kuo daugiau, nes taip žaidimas tampa įdomesnis.

Norėtumėte išbandyti Mafijos žaidimą su Mafia Events organizatoriais? Užsiregistruokite į vykstančius viešus žaidimus arba rezervuokite Mafia Events savo privačiame renginyje.